خانه / سامانه پیامک / آنچه در مورد پیامک باید بدانیم ؟

آنچه در مورد پیامک باید بدانیم ؟

پیامک یا اس ام اس (به انگلیسی : Short Message Service) (با نماد اختصاری SMS) (به معنی سرویس پیام کوتاه) سرویسی برای تبادل پیام های متنی از طریق تلفن های همراه است. پیام کوتاه یکی از فعالیت های پر سود برای شرکت های مخابراتی محسوب می شود.

 

پیامک

پیامک از سال 1381 وارد ایران شد و تا پنج سال بعد فقط از نام اختصاصری انگلیسی اس ام اس برای آن استفاده می شد. در سال 86 فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی واژه های پیامک و پیام کوتاه را به عنوان برابرهای فارسی این واژه تصویب کرد. [ویکی پدیا]

استفاده از خدمات پیام کوتاه در بین مردم ایران و جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. به عقیده بسیاری از مردم، استفاده از این خدمات به دلیل “ارزان بودن” به سرعت فراگیر شده است. ایرانی ها بالاترین آمار استفاده از پیامک را به خود اختصاص داده اند و روزانه حدود 2 میلیارد تومان پیامک ارسال میکنند. از آنجایی که ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران 115 درصد است و مدل استفاده از اینترنت به شدت تغییر کرده است، نشان از قابلیت های فراوان این حوزه است. از این رو پیامک میتواند با ضریب نفوذ بالا، قیمت ارزان، دسترسی آسان، امکان دسترسی مخاطبان به اینترنت از طریق گوشی موبایل، عدم محدودیت در زمان ارسال، کوتاهی و اختصار و … به عنوان یک گزینه مطرح جهت تبلیغات، بازاریابی و اطلاع رسانی مطرح گردد.

درباره ی modir-blog

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *